THE BEST SIDE OF تشکیل شرکت سهامی عام

The best Side of تشکیل شرکت سهامی عام

The best Side of تشکیل شرکت سهامی عام

Blog Articleسودی از سرمایه گذاری یا انجام فعالیت عمرانی نصیب سهامداران می شود.

موسسان میبایست ۲۰ % سرمایه شرکت را خودشان تعهد نمایند و حداقل ۳۵ % از مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام حساب شرکت در حال تاسیس نزدیکی از بانک ها و چنانچه کل یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد عین یا مدارک آن را در بانک بسپارند و از بانک گواهی نامه اخذ کنند.

همه سرمایه گذارانی که در تشکیل شرکت سهامی عام مشارکت نموده و در جلسه مجمع عمومی موسس با جایگاه یکسان و رای برابر حضور می یابند موسس به شمار می روند.

تهیه و تنظیم طرح اعلامیه پذیره نویسی که توسط موسسین امضا شده باشد.

آگهی دعوت مجمع موسسین در روزنامه تعیین شده.فتوکپی کلیه مدارک هویتی مدیران (در مورد اشخاص حقوقی ارائه برگ نمایندگی الزامی است).

شرکت‌های سهامی به دو دسته‌ی سهامی عام و سهامی خاص تقسیم می‌شوند. مهم‌ترین تفاوت شرکت سهامی عام این است که این شرکت‌ها برای تأمین بخش عمده‌ای از سرمایه‌ی خود از طریق فروش سهام به مردم، می‌توانند نسبت به پذیره نویسی و انتشار سهام اقدام کنند.

به زبان ساده‌تر در صورتی که شرکت ورشکسته شود و نتواند جواب‌گوی طلب‌کاران باشد تنها سرمایه سهام‌داران از بین می‌رود و طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند.

برای اینکه بیشتر با طرح اعلامیه پذیره نویسی آشنا شوید, باید گفت این طرح برای تأمین سرمایه شرکت از مردم تنظیم می‎شود و باید شامل مواردی باشد که به آن ها اشاره می‎شود:

همان طور که در ماده ۴ قانون تجارت آمده سات شرکت سهامی عام ، نوعی از شرکت سهامی است که قسمت سرمایه آن از طریق فروش سهام به here غیر موسسان یعنی مردم تأمین شود.شرکت سهامی عام در بورس اوراق بهادر داد و ستد می شود.

اما واقعاً این اصطلاحات به چه معنی هستند و تفاوتشان چیست؟

های ثبت ، سامانه تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند ثبت تغییرات شرکت

به «عصر جدید» معترضم؛ داورانش درکی از هنر ندارند

اداره شرکت سهامی به وسیله هیئت مدیره ای که از بین صاحبان سهام انتخاب شده اداره می گردد.

این نوشته در وبلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

Report this page